День науки і Київзоо також святкує!

День науки і Київзоо також святкує!

Сьогодні День науки і Київзоо також святкує! Адже давно минули ті часи, коли зоопарки слугували лише розвагою. Тепер це хаби збереження біорізноманіття та наукові організації.
Київський зоопарк здійснює наукові дослідження у найрізноманітніших напрямах. Це насамперед, робота першого в Україні Центру з відновлення та реінтродукції рідкісних видів, де розмножуються дикі хом’ячки, ховрахи та проходять реабілітацію кажани, аби повертатись на волю і поповнювати природні популяції. А ще це спільна робота зоопарку з Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник, де ми обліковуємо диких коней та хижаків, з Парк Хотинський, де ми вивчаємо гризунів, з різними вітчизняними та зарубіжними інституціями в рамках генетичних, паразитологічних, екологічних досліджень.
Ми публікуємось рецезованих журналах, зокрема в Nature, а це майже Оскар для науковців. На відділах зоочастини фахівці разом з науковцями вивчають поведінку чорних лелек, розробляють методики збагачення середовища, працюють над вдосконаленням раціонів для тварин.
Київський зоопарк видав кілька книг, присвячених методології збагачення середовища, розвитку наукового потенціалу, і вже готує нову – про раціони тварин.
Лише одна наукова загадка ще не піддалась нашій науці: як можна не любити тваринний світ 🙂