День науки і Київзоо також святкує!

День науки і Київзоо також святкує!

Сьогодні Київзоо святкує День науки! Адже давно минули часи, коли зоопарки слугували лише розвагою. Тепер це хаби збереження біорізноманіття та наукові організації.

Київський зоопарк здійснює наукові дослідження у найрізноманітніших напрямах. Це, насамперед, робота першого в Україні Центру з відновлення та реінтродукції рідкісних видів, де розмножуються дикі хом’ячки, ховрахи та проходять реабілітацію кажани, аби повертатись на волю і поповнювати природні популяції. А ще це спільна робота зоопарку з Чорнобильським Радіаційно-екологічним Біосферним Заповідником, де ми обліковуємо диких коней та хижаків, Парком «Хотинський», де вивчаємо гризунів з різними вітчизняними та зарубіжними інституціями в рамках генетичних, паразитологічних та екологічних досліджень.

Ми публікуємось у рецензованих журналах, зокрема в Nature, а це майже Оскар для науковців. У відділах зоочастини фахівці разом із науковцями вивчають поведінку чорних лелек, розробляють методики збагачення середовища, працюють над вдосконаленням раціонів для тварин.

Київський зоопарк видав кілька книг, присвячених методології збагачення середовища, розвитку наукового потенціалу і вже готує нову – про раціони тварин.

Лише одна наукова загадка ще не піддалась нашій науці як можна не любити тваринний світ?