Дегу

DEGU
Octodon degus
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Родина: Віскашеві (Octodontidae)
Рід: Дегу (Octodon)
ПОШИРЕННЯ Чилі
DISTRIBUTION Chile
Тривалість життя – 5-10 років
Вага 200– 400 г
ДИТИНЧАТА/CUBS 2-12
Їжа рослиноїдні/herbivorous
Добова активність день
Дегу – один з найбільш симпатичних південноамериканських гризунів. Зустрічається два забарвлення: сіро-коричневі і жовто-коричневі. Довжина тіла від 9 до 22 см, довжина хвоста 65-105 мм, важать в середньому по 200 -300 грам. Хутро коротке, дуже м’яке. Мордочка витягнута, очі сильно або слабо опуклі, з вертикальними зіницями, вуха закруглені, довгі. Спина сіро-коричнева, часто з помаранчевим відтінком, черевце кремово-жовтого кольору. Лапи блідо-сірі. Кінчик хвоста може бути білим, з невеликим пензликом.
В природі дегу мешкають в Чилі (Південна Америка), в східній частині Анд.
Дегу дуже товариські тварини. Живуть в норах. Копаючи їх створюють цілі мережі тунелів. Однак досить довгий час вони проводять на «свіжому повітрі», добуваючи собі їжу.
Живуть невеликими групами з розвиненою ієрархією. Кожна група має свою гніздову і кормову територію, яку активно захищає від чужинців. Ділянка однієї групи дегу займає близько 200 квадратних метрів, а «щільність» близько 75 дегу на гектар.
Зазвичай ведуть денний спосіб життя, піки активності припадають на ранок і ранній вечір. Мають сильні задні лапи і можуть високо стрибати (до 1 метра).
Основна їжа дегу в природі – трави, листя, насіння, коріння, фрукти. Під час посухи можуть харчуватися гноєм домашньої худоби. Годуються на землі, і в чагарниках і на невеликих деревах, куди легко можуть залазити.
Будучи спійманими за хвіст, скидають з нього шкіру, залишаючи її нападнику, і тікають. Ділянку хвоста, що оголюється, дегу відгризають.
У природі дегу приносять потомство один, рідше два рази на рік, в період з лютого по листопад в північній, більш теплій частині ареалу, в південній, цей період коротший. У неволі розмножуються цілий рік (1-2 рази на рік). Вагітність триває від 87 до 93 днів, що дуже довго для гризунів, і народжуюють, зазвичай, від 1 до 6 малюків. Період годування молоком триває від 2-х до 4-х тижнів. Маса при народженні в середньому 14 г. При спостереженні за тваринами в природі було відзначено, що батьки годують дитинчат молодою травою, яку приносять в нору. В неволі тварина живе 5-10 років.