Черепаха зірчаста

Черепаха зірчаста

INDIAN STAR TORTOISE
Geochelone elegans
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахи (Testudines)
Родина: Суходільні черепахи (Tesrudinidae)
Рід: Звичайні сухопутні черепахи (Geochelone)
ПОШИРЕННЯ Індія, Пакистан, Шрі-Ланка
DISTRIBUTION India, Pakistan, Sri Lanka
Тривалість життя – 35-80 років
Вага 1– 7 кг
КЛАДКА/CLUTCH 1-10
Їжа рослиноїдні/herbivorous
Добова активність ранок/вечір
Черепаха середніх розмірів: довжина становить 25 см для самок і 15 см для самців.
Має дуже красивий опуклий панцир. Свою назву зірчаста черепаха отримала завдяки своєрідному малюнку у формі жовтої багатопроменевої зірки на кожному щитку панцира (крім крайових). Основний колір панцира – темно-коричневий або чорний. Це забарвлення, відмінно камуфлює черепаху в природі, коли вона ховається між куртинами сухої трави. Самці, крім розмірів, відрізняються від самок ще й менш опуклими щитками панцира.
Зірчаста черепаха – один з найбільш красивих видів наземних черепах. Ареал зірчастої черепахи охоплює Індію від штатів Орісса на сході і Сінд і Кач на заході до самого півдня півострова Індостан, захоплює південний схід Пакистану, о. Шрі-Ланку і прилеглі острови.
Мешкає в сухих, порослих густим чагарником лісах.
Пік активності у цієї черепахи припадає на ранковий і вечірній час. В середині дня і вночі вони відпочивають в тінистій місцевості або ховаються в норах гризунів, під корінням дерев і кущами, в товстій лісовій підстилці, під камінням.
Сезонна активність припадає на вологий період. У суху пору року зірчаста черепаха впадає в сплячку.
Зірчаста черепаха рослиноїдна, однак, при нагоді може вживати і комах, равликів тощо. Вона харчується плодами, що лежать на землі, квітами, травою та іншої рослинністю.
Статеве дозрівання у зірчастої черепахи настає у віці 10-12 років при довжині карапакса від 24 до 29 см.у самців статеве дозрівання може наступати раніше, при довжині карапакса 18-23 см і у віці 3-5 років.
Парування відбувається в сезон дощів (з червня по жовтень). Самка відкладає 2-3 кладки по 3-6 яєць розмірів 4,5х3,5 см. Період інкубації в природному середовищі триває від 45 до 147 днів
Коли малюки з’являються на світ, то у них відсутній зоряний малюнок на панцирі. Існує дві форми забарвлення у молодих черепашат. У першому випадку є помаранчевий фон, уздовж якого тягнеться жовта смуга уздовж хребта. У другому випадку смуга відсутня, а панцир жовтого кольору. Від краю карапакса до вершини останнього хребетного щитка тягнеться жовта розгалужена смуга. На пластроні є п’ять пар, розташованих на стиках щитків, чорних плям.

Середня тривалість життя зірчастої черепахи – до 80 років.