Черепаха середньоазіатська

Черепаха середньоазіатська

CENTRAL ASIAN TORTOISE
Agrionemys horsfieldi
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахи (Testudines)
Родина: Суходільні черепахи (Tesrudinidae)
Рід: Європейські сухопутні черепахи (Testudo)
ПОШИРЕННЯ Центральна Азія
DISTRIBUTION Central Asia.
Тривалість життя – 50-100 років
Вага 0,5 – 3 кг
КЛАДКА/CLUTCH 1-5
Їжа рослиноїдні/herbivorous
Добова активність день
Середньоазійська черепаха поширена в рівнинній частині Центральної Азії: у Казахстані, на півночі Ірану, Афганістані, півночі Індії та Пакістану. Вона мешкає у глинистих та піщаних пустелях із заростями тамариксу та саксаулу, у передгір`ях до висоти у 1200 м над рівнем моря, в долинах річок, на сільськогосподарських угіддях.
В раціон середньоазійської черепахи входять різноманітні ефемери, сільськогосподарські культури: диня, кавун, пшениця тощо. Іноді поїдають комах. Охоче п`ють воду. Зимують у сплячці, в різноманітних укриттях. Ранньою весною починають парування. Самок приваблюють до парування ударами панцирів. Вже в травні – червні самки відкладають 2-5 яєць довжиною по 5 см, встигаючи за сезон зробити 3 кладки. Вже у червні, з висиханням ефемерної рослинності, черепахи впадають в сплячку. Для цього вони риють нори самостійно, або ж розширюють нори піщанок.
Восени частина черепах перериває сплячку та підживлюється осінньою рослинністю. Водночас, більшість черепах лише поглиблює літню нору та залишається в ній до весни. Зимують у місці вилуплення і маленькі черепашата, вилазять з нори навесні.Черепахи ростуть повільно, статевозрілими стають на 10-й рік. До 20-30 років черепахи бувають довжиною 20 см та вагою до 2-х кг.