Черепаха еластична

Черепаха еластична

PANCAKE TURTOISE
Malacochersus tornieri
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахи (Testudines)
Родина: Суходільні черепахи (Tesrudinidae)
Рід: Еластична черепаха (Malacochersus)
ПОШИРЕННЯ Східна Африка: Танзанія та Кенія
DISTRIBUTION East Africa: Tanzania and Kenya
Тривалість життя – 30-40 років
Вага 0,5 – 1 кг
КЛАДКА/CLUTCH 1-3
Їжа рослиноїдні/herbivorous
Добова активність день
Дуже цікаву зовнішність має еластична черепаха. Довжина її панцира 15-18 см, самки трохи більші за самців (вага самця 360 г, самки – 550 г.) Панцир сильно сплющений, м’який на дотик, утворений дуже тонкими дірчастими кістковими пластинками, тому здатний сильно стискатися. З черевної сторони можна навіть паобачити дихальні рухи черепахи. Колір панцира золотисто-коричневий з радіальними темно-коричневими смугами. Розмір новонароджених еластичних черепах близько 4 см, їх панцир більш жорсткий і опуклий, ніж у дорослих. Його колір яскраво-жовтий з коричнево-чорними плямами на пластроні.
Мешкає черепаха в Південній Кенії і північно-східній Танзанії.
Населяє скелясті передгір’я і гірські райони порослі чагарником, в аридних саванах на висоті від 30 до 1800 м над рівнем моря.
Черепаха чудово лазить між каменів, а під час небезпеки забивається в щілини скель або під камені.
Черепаха досягає статевої зрілості у віці 5-8 років. Шлюбний період у черепах настає в кінці січня на початку лютого. Вагітність у еластичної черепахи триває від 140 до 160 днів. Кількість яєць в кладці коливається від 1 до 4 штук. Інкубація триває від 120 до 180 днів (як правило близько 130 днів).
Даний вид рептилій можна утримувати невеликими групами: самець і кілька самок. Самці можуть бути агресивниими один до одного в шлюбний період.
Еластична черепаха є вегетаріанцем. Вона живиться як волокнистими, грубими, так і зеленими кормами, фруктами тощо.
Еластична черепаха живе в неволі до 30 років.