Черепаха червоновуха

Черепаха червоновуха

RED EARED SLIDER
Trachemys scripta
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахи (Testudines)
Родина: Прісноводні черепахи (Emydidae)
Рід: Червоновуха черепаха (Trachemys)
ПОШИРЕННЯ Південний схід США
DISTRIBUTION Southeast of the USA
Тривалість життя – 25-30 років
Вага 1 – 3 кг
КЛАДКА/CLUTCH 6-11
Їжа м’ясоїдний/ carnivorous
Добова активність день
Червоновуха черепаха- водна тварина середніх розмірів. Довжина карапакса від 18 до 30 см в залежності від статі черепахи і підвиду. Самці помітно дрібніші за самок.
У молодняка карапакс яскраво-зелений, з віком він стає оливковим або жовто-бурим, з візерунками з жовтих смуг. На голові, шиї і кінцівках черепаха має малюнок з білих і зелених хвилястих смуг і плям. Свою назву черепаха отримала через дві подовжені яскраво-червоні плями поруч з очима. Пластрон овальний, як правило, темного кольору з жовтими лініями і жовтою окантовкою по краю.
Червоновуха черепаха широко поширена у Північній Америці, також зустрічається у Південній Америці. Її ареал охоплює США від півдня штату Вірджинія до півночі штату Флорида, Канзас, Оклахома і Нью-Мексико на заході, Мексику, всю Центральну Америку, північний захід Південної Америки (північ Колумбії і Венесуели).
Мешкає в дрібних озерах, ставках та інших водоймах з низькими, заболоченими берегами. Веде відносно малорухливий спосіб життя. Якщо черепаха сита, вона вилазить на берег і гріється під сонячними променями. Якщо голодна, то неспішно плаває в пошуках їжі. Полює на водних безхребетних, жаб, головастиків, дрібну рибу, комах тощо. При температурі води нижче + 18 °C черепаха стає млявою, у неї зникає апетит. Черепаха здатна помітити небезпеку на відстані 30-40 м, після чого блискавично зісковзує у воду (за що отримала англійську назву «Slider»).
Голосові зв’язки у черепахи не розвинені. Вміє тільки шипіти (з метою захисту) і пирхати від хвилювання. Іноді видає звук, схожий на короткий писк. У червоновухої черепахи добре розвинені зір (будова ока черепахи схожа з будовою ока птаха) і нюх. На противагу зору слух розвинений слабо. Однак червоновухі черепахи дуже непогано орієнтуються по слуху і ховаються у воді при будь-якому шороху.
У природі черепахи стають статевозрілими до 6-8 років, а в неволі до 4 (самці) і 5-6 (самки). Парування в природі відбувається з кінця лютого по травень. Для того щоб відкласти яйця, самка залишає водойму і виходить на сушу і починає рити задніми ногами ямку-гніздо. Гніздо червоновухої черепахи схоже на кулю діаметром від 7 до 25 см. У гнізда самки відкладають від 5 до 22 (зазвичай 6-10) яєць діаметром не більше 4 см, які потім закопують. У черепах відсутній інстинкт турботи про потомство, після кладки яєць вони залишають гніздо і більше до нього не повертаються. Інкубаційний період триває 103-150 діб при температурі від 21 °C до 30 °C. При температурі інкубації нижче 27 °C вилуплюються самці, а при температурі вище 30 °C — тільки самки. Молоді черепашки народжуються з довжиною панцира близько 3 см.