Черепаха азіатська гігантська

Черепаха азіатська гігантська

GIANT ASIAN POND TURTLE
Heosemys grandis
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахи (Testudines)
Родина: Азійські прісноводні черепахи (Geoemydidae)
Рід: Земляна черепаха (Heosemys)
ПОШИРЕННЯ Південно-східна Азія
DISTRIBUTION Southeast Asia
Тривалість життя – 15-20 років
Вага 8 – 12 кг
КЛАДКА/CLUTCH 2-6
Їжа всеїдний/omnivorous
Добова активність день
Індокитайська черепаха – найбільший представник роду колючих азійських прісноводних черепах. Довжина карапаксу індокитайської черепахи становить
43,5 см.
Забарвлення карапакса черепахи варіюється від коричневого до чорного. Задня частина карапакса має зубчастий край. Колір пластрона жовтого кольору з виразним малюнком з променистих ліній коричневого кольору.
Мешкає на території Таїланду, М’янми, Камбоджі, В’єтнаму і Лаосу.
На батьківщині вона проживає в мілководних ставках і інших невеликих водоймах тропічних гірських лісів, хоча часто виходить на сушу. Живиться переважно, рослинними кормами, хоча в раціоні є і безхребетні, а при утриманні у неволі поїдає і шматки м`яса. Черепаха обережна і полохлива. Росте дуже швидко.
Тварина досягає статевої зрілості на 5-8-му році життя. Період спарювання припадає з середини травня по червень. Парування відбувається у воді. Вагітність у індокитайської черепахи триває 35-50 днів. Яйця відкладає в гніздо на березі, що захищене від підтоплювання. Кількість яєць в кладці коливається від 1 до 2 штук. Інкубація триває від 150 до 180 днів.
В неволі черепаха може жити до 20 років