Бізон

Бізон

American Bison

Клас: Ссавці (Mammalia)

Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)

Родина: Бикові (Bovidae)

Рід: Бізон (Bison)

Вид: Bison bison

 

Бізон або американський бізон – дуже подібний на зубра європейського (Bison bonasus). Види вільно схрещуються і дають плодюче потомство – зубробізонів. Мають кучеряве темно-коричневе хутро на голові та сіро-буре на тулубі. Передня частина тіла покрита довгою шерстю. Хвіст невеликий з темною китицею на кінці. Бізони досягають в довжині від 2, 5 до 3 метрів, а висота в холці до 2 метрів. В середньому важать від 550 до
1000 кг. Рекордна вага – 1270 кілограмів. Не зважаючи на незграбний вигляд, бізон може розвивати швидкість до 70 км/год і бігти з такою швидкістю близько 5 миль (приблизно 8 км). В дикій природі поширені в північній частині Північної Америки, а саме від берегів Античного океана до штатів Невада та Орегон. Живляться травою, пагонами та корою дерев, плодами, лишайниками. Бізони стадні тварини і можуть жити табунами близько 20 000 голів. Тривалість життя від 20 до 25 років. Народжують одне, рідко двох дитинчат. Активні вдень.

 

Природоохоронний статус в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (Red List of Threatened Species™): «Майже під загрозою» (Near Threatened, NT).