Білоголовий Сип

Білоголовий Сип

  1. Білоголовий Сип
  2. Griffon Vulture

Клас: Птахи (Aves)

Ряд: Яструбоподібні (Accipitriformes)

Родина: Яструбові (Accipitridae)

Рід: Сип (Gyps)

 

Поширення: Білоголовий сип – один з найвідоміших падальників Европи та Азії. Можна зустріти цього птаха і на південному березі Середземного моря- у Північній Африці. Це осідлий, переважно гірський птах.

Тривалість життя: 25-35 років

Вага: 7-10 кг

Розмноження: Гніздування – на скелях та карнізах. Гнізда- величезні конструкції з грубих гілок, вистелені тоненькими гілочками та сухою травою. В них висиджується 1, дуже рідко 2, яйця. Особливістю сипа є те, що яйця насиджують як самка, так і самець, близько 50 днів, а в гнізді пташеня знаходиться біля 3 місяців. В природі сипи живуть невеликими колоніями, від 2-3 до 20 пар.

Живлення: Особливістю живлення сипів є те, що вони клювом та кігтями розривають черевну порожнину загиблих тварин, та виїдають їх внутрішні органи, не чіпаючи тушу. На живих тварин сипи не нападають. Як і інші падальники, сипи п`ють багато води. Пташенят сипи вигодовують відрижкою напівперетравленої їжі, як і інші грифи.

Природоохоронний статус: Має міжнародний статус “Найменша загроза”, але занесений до Червоної книги України та до Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори