Бегемот Звичайний

Бегемот Звичайний

Бегемот Звичайний

Hippopotamus

Клас: Ссавці (Mammalia)

Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)

Родина: Бегемотові (Hippopotamidae)

Рід: Бегемот (Hippopotamus)

Вид: Hippopotamus amphibius

 

Бегемот або гіпопотам – одна з найважчих тварин, що мешкають на суходолі. І хоча «гіпопотам» – означає «річковий кінь», насправді ці тварини належать до парнокопитних, тобто є скоріше родичами свиней. А свою назву отримали за надзвичайно граційні рухи під водою, яких годі чекати від тварини, що важить близько 3 тонн.

Незважаючи на доброзичливий вигляд – бегемоти є однією з найбільш небезпечних тварин савани. Вони не бояться людей, часто заходять на поля та можуть поводитись агресивно. Через збільшення густоти населення, щороку кількість нападів бегемотів зростає. Незважаючи на габарити та нібито незграбність, бегемот бігає зі швидкістю до 48 км/год, що робить його небезпечним не тільки в воді, але й на суходолі.

Крім бегемотів, що мешкають в Африці, існує також популяція цих тварин в Південній Америці. Зараз там нараховують понад сотню особин. Всі вони є нащадками чотирьох бегемотів, що були туди завезені понад 30 років тому. Втім, умови існування в ріках Колумбії виявились навіть більш сприятливими, ніж на батьківщині, і наразі спостерігається стрімке зростання чисельності цих тварин. Якщо не буде вжито заходів, то така ситуація загрожуватиме місцевим рідкісним видам, зокрема ламантинам та деяким видам риб.

Природоохоронний статус в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (Red List of Threatened Species™): «Уразливий» (Vulnerable, VU).