Жираф

Жирафи – одні з найбільш загадкових тварин на Землі. Вони дуже вимогливі до їжі та умов проживання, тому їх утримання у зоопарках є досить клопіткою справою. Далеко не всі зоопарки дозволяють собі мати цих тварин у своїх колекціях. Жирафи включені до Міжнародної Червоної книги.

Вперше такі екзотичні тварини, як сітчасті жирафи, прибули до Київського зоопарку 22 серпня 1977 року. Дві молоді дворічні самки Аврора та Стихія приїхали з Ленінградського зоопарку, де народилися, а в наступному році 12 червня 1978 року до них приєднався чотирирічний самець Гуго з міста Роттердам /Нідерланди/. Це була сенсація для киян – народ просто валив до зоопарку. А коли через два роки  у 1980 році  у Гуго і Аврори народився малюк, то  взагалі навіть підійти до вольєру було складно, стільки було людей! Йому дали ім’я Олімп, бо у цей рік в СРСР як раз проводилася Олімпіада-80. Найдовше з них у Київському зоопарку прожила Стихія – до 1991 року і померла від хвороби у віці 16 років.

 Після 14-річної перерви 12 червня 2005 року до Київського зоопарку з Німеччини прибула нова група цих цікавих тварин. Вони булі отримані по програмі захисту рідкісних тварин Європейської асоціації «Зооакваріум», до якої входив наш зоопарк. Ми сплатили тільки за транспортування, для якого був використаний спеціальний трейлер, якого за собою тягнула «Тойота Лендкрузер».

Першим з міста Карлсруе прибув жираф Рамі, якому у серпні  виповнювалось  два роки. Тоді його зріст сягав трьох метрів. Через два тижні з Франкфурта-на-Майні прибуло ще двоє жирафів Джуто і Джамбо. Вони були ровесниками - Джуто народився 31 грудня 2003 року, а Джамбо трохи раніше - 10 липня 2003 року.

Київському зоопарку  дуже допомагала компанія «Київстар», виконавши за свій рахунок ремонтні роботи по підготовці приміщення для жирафів, а також сплативши транспортування тварин до зоопарку. Згідно угоди про співпрацю «Київстар» протягом трьох років щорічно надавав допомогу зоопарку у розмірі по 200 тис. гривень. Крім того, вони неодноразово приймали участь у щорічному святі «День жирафи», бажаючи створити для киян якнайпривабливішим свято спілкування з живою природою.

У 2008 році вольєри для жирафів були значно розширені, оскільки підростаючі самці вели себе не досить мирно і починали з’ясовувати між собою відносини. Щоб вони не сварилися та не нанесли взаємних травм чи ушкоджень, прийшлося швидко облаштовувати для них літні індивідуальні вольєри, але таким чином, щоб тварини могли бачити одне одного, оскільки ці жирафи є стадними тваринами і їм необхідно спілкуватися. Проживши у зоопарку 5 років, Рамі на превеликий жаль трагічно загинув 13  січня 2009 року.

На сьогодні  у зоопарку утримуються двоє жирафів на ім’я Джамбо та Джуто.

Тварини щоденно з’їдають до 150 кг різноманітного корму, до складу якого входять гілочки верби, акації, а також вереск, вівсяні пластівці, апельсини, банани і морква.

Жираф