Змія королівська каліфорнійська Lampropeltis getula californiae

Біологічна класифікація

Клас: Клас: Плазуни (Reptilia)

Ряд: Лускаті (Squamata)

Родина: Вужеві (Colubridae)

Зовнішній вигляд

Основний тип забарвлення луски L. g. californiae – візерунок з чергуванням світлих та темних (від світло до темно–коричневого) кілець. Іноді зустрічаються повздовжньо зарабвлені морфи. Забарвлення і візерунок Lampropeltis getulus californiae варіюється в залежності від регіону мешкання. Так для змій, що мешкають в прибережних зонах південної Каліфорнії, характерні білі і світло-жовті смуги, що чергуються. Для особин, що мешкають в північному районі долини Сан-Хоакін, а також південній частині долини Сакраменто характерний забарвлений в чорний колір живіт і темні латеральні смуги на тулубі. Популяції, що мешкають в напівпустелі, відрізняються широкими смугами глибокого чорного і яскравого білого кольорів, які чергуються по всій довжині змії, при цьому майже вся голова темна.

Завдовжки ці змії в середньому 100–127 см.

Ареал і спосіб життя

Поширені в США (Орегон, Каліфорнія, Невада, Юта, Арізона) та Мексиці (Північна Нижня Каліфорнія, Південна Нижня Каліфорнія).

Мешкають в лісах, чагарниках, сільськогосподарських угіддях, також зустрічаються в болотистій місцевості і урбаністичних ландшафтах.

Тривалість життя: 9–15 років

Живлення

Живляться дрібними гризунами, рептиліями, молоді змії – майже виключно ящірками.

Розмноження

Статевої зрілості досягають у віці 3–4 роки. Спарювання відбувається протягом декількох тижнів після виходу зі сплячки. В цей період між самцями часто виникають бійки. Через 1–2 місяці після спарювання (зазвичай з травня по серпень) самки відкладають від 3 до 24 яєць (в середньому 8–10). Період інкубації триває від 1,5 до 2 місяців, залежно від температури зовнішнього середовища.

Природоохоронний статус

Вид знаходиться в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (LC – у найменшій загрозі).

В Київському зоопарку змія королівська каліфорнійська періодично експонується в тераріумі на експозиції «Острів звірів».

Змія королівська каліфорнійська Lampropeltis getula californiae