Пітон килимовий Morelia spilota variegata

Біологічна класифікація

Клас: Плазуни (Reptilia)

Ряд: Лускаті (Squamata)

Родина: Пітони (Pythonidae)

Зовнішній вигляд

Це один із дрібних підвидів пітонів, загальна довжина не перевищує 2,5 м хоча, як правило, вони досягають лише 1,6–1,8 м завдовжки. Назву «килимовий» ці пітони отримали завдяки своєму забарвленню: темно-коричневому, з великими жовтими або світло-коричневими плямами неправильної форми, що створюють ефектний контрастний малюнок. Новонароджені пітони зазвичай червоно-коричневого кольору.

Ареал і спосіб життя

Підвид поширений в регіонах Західна Нова Гвінея, Папуа Нова Гвінея та на північному заході Західної Австралії, в північній частині Північної території Австралії.

Мешкають у вологих вічнозелених і листопадних тропічних лісах, в рідколіссі та чагарниках, також зустрічаються на відкритих саванах, в передгірних лісах. Активні в сутінках і вночі.

Тривалість життя: 15–20 років

Живлення

Живляться дрібними сумчастими, гризунами і птахами, крупні особини полюють на численних в Австралії кроликів.

Розмноження

Спарювання відбувається з жовтня до середини грудня, яйцекладка відбувається в грудні або на початку січня, а самка інкубує яйця до вилуплення в березні.

Статевої зрілості самці досягають у віці 2–3 роки, самки у 3–5 років.

Природоохоронний статус

Вид знаходиться в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (LC – у найменшій загрозі), занесений до переліку СІТЕС (додаток II).

В Київському зоопарку пітон килимовий мешкає в тераріумі на експозиції «Острів звірів».

Пітон килимовий Morelia spilota variegata