Біологічна класифікація
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Родина: Пітони (Pythonidae)
Зовнішній вигляд
Це один із дрібних підвидів пітонів, загальна довжина не перевищує 2,5 м хоча, як правило, вони досягають лише 1,6–1,8 м завдовжки. Назву «килимовий» ці пітони отримали завдяки своєму забарвленню: темно-коричневому, з великими жовтими або світло-коричневими плямами неправильної форми, що створюють ефектний контрастний малюнок. Новонароджені пітони зазвичай червоно-коричневого кольору.
Ареал і спосіб життя
Підвид поширений в регіонах Західна Нова Гвінея, Папуа Нова Гвінея та на північному заході Західної Австралії, в північній частині Північної території Австралії.
Мешкають у вологих вічнозелених і листопадних тропічних лісах, в рідколіссі та чагарниках, також зустрічаються на відкритих саванах, в передгірних лісах. Активні в сутінках і вночі.
Тривалість життя: 15–20 років
Живлення
Живляться дрібними сумчастими, гризунами і птахами, крупні особини полюють на численних в Австралії кроликів.
Розмноження
Спарювання відбувається з жовтня до середини грудня, яйцекладка відбувається в грудні або на початку січня, а самка інкубує яйця до вилуплення в березні.
Статевої зрілості самці досягають у віці 2–3 роки, самки у 3–5 років.
Природоохоронний статус
Вид знаходиться в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (LC – у найменшій загрозі), занесений до переліку СІТЕС (додаток II).
В Київському зоопарку пітон килимовий мешкає в тераріумі на експозиції «Острів звірів».