Анаконда парагвайська Eunectes notaeus

Біологічна класифікація

Клас: Плазуни (Reptilia)

Ряд: Лускаті (Squamata)

Родина: Удавові (Boidae)

Зовнішній вигляд

Статевозрілі особини від 3 до 4 м завдовжки та вагою від 25 до 40 кг. Самиці крупніші за самців. Забарвлення шкіри парагвайської анаконди зазвичай жовтувато-зелене з коричневими або чорними звивистими смугами, які формують на тілі змії специфічний візерунок. Це забезпечує маскування у воді та в лісовій рослинності.

Ареал і спосіб життя

Анаконди цього виду зустрічаються в Південній Америці, включаючи Парагвай, південну Бразилію, північно-східну Аргентину та Болівію.

Мешкають в болотах, заболочених низинах з густою рослинністю, в ділянках річок з повільною течією. Ведуть напівводний спосіб життя. За винятком сезону розмноження тримаються поодинці.

Тривалість життя E. notaeus у дикій природі становить від 15 до 20 років.

Живлення

Раціон парагвайської анаконди складається з птахів, пташиних яєць, дрібних ссавців, черепах, ящірок, риби. Також здобиччю анаконди часто стають молоді каймани, дрібні копитні родини оленевих (Cervidae), пекарі, капібари.

Полюють анаконди зазвичай з засідки, підстерігаючи здобич у воді або прибережній рослинності. Коли «жертва» наближається, анаконда блискавично кидається на неї і душить. Обертаючи своє тіло навколо здобичі, анаконда також може затягувати її під воду.

Система травлення парагвайської анаконди, як і інших представників родини Boidae є відносно повільною. Анаконда перетравлює здобич від декількох діб до кількох місяців, в залежності від її розміру.

Розмноження

Період розмноження починається з квітня–травня. На мілководді анаконди утворюють «шлюбні групи» з однієї самиці та декількох самців, які конкурують за доступ до самиці.

Парагвайські анаконди відносяться до яйцеживородних. Інкубація яєць відбувається в порожнині матки самиці протягом 6–8 місяців. Під час народження м’яка оболонка яйця розривається і повністю розвинені дитинчата близько 60 см завдовжки у кількості від 4 до 82 штук, з’являються назовні.

Молоді анаконди досягають статевої зрілості у віці від 3 до 4 років.

В Київському зоопарку парагвайська анаконда мешкає в екологічному модулі на експозиції «Острів звірів».

Анаконда парагвайська Eunectes notaeus