
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Примарові (Phasmatodea)
Родина Heteropterygidae
Зовнішній вигляд
Довжина тіла коливається в межах 7-9 см та іноді може досягати 10-11 см. Самиці більшого розміру ніж самці. Забарвлення самиць досить різноманітне. Самиці мають ділянки темно-коричневого, світло-коричневого і чорного кольору з білими смугами на ногах і/або тілі. Самці переважно коричневі. Обидві статі безкрилі і мають короткі і тупі шипи. Тривалість життя дорослих особин близько 7 місяців.
Місця проживання і ареал
Мешкають у вологих тропічних лісах на Філіппінських островах.
Харчування
Живляться листям рослин родини розові та бобові (різноманітні акації), а також плюща, дуба, гібіскуса.
Спосіб життя
Несподіваний паличник веде малорухливий спосіб життя. Зазвичай увесь день він ховається серед листя та гілок дерев, майже не рухаючись. І лише з настанням сутінок паличники починають проявляти свою активність.
Розмноження
У природі самці зустрічаються набагато рідше ніж самки. У неволі самки розмножуються шляхом партеногенезу – молодь розвивається із незапліднених яєць і представлена лише самками.
Самки починають розмножуватись вже через 3-4 тижні після останньої линьки. Вони відкладають у вологий субстрат, на глибину 1-2 см, 10-12 яєць. Яйця паличників, розміром 3-4 мм, за формою дуже схожі на невисокі горщички.
Інкубація, при температурі 25-30 оС, триває 4-6місяців, після чого на світ з’являються личинки. Вони досить швидко ростуть і вже у віці 4-6 місяців стають дорослими.
Цікавий факт
При виникненні найменшої загрози паличники впадають у стан каталепсії, так званної «воскової гнучкості».
У такому стані кінцівкам та тілу паличника можна надавати будь-якої, навіть самої неприродної пози. І навіть видалення кінцівки у цей час не виведе його із стану каталепсії, поки не мине загроза.
У Київському зоопарку несподівані паличники представлені на експозиції «Острова звірів».