Листолаз смугастий Phyllobates vittatus

Біологічна класифікація

Клас: Земноводні (Amphibia)

Ряд: Безхвості (Anura)

Родина: Дереволази (Dendrobatidae)

Зовнішній вигляд

Яскраво забарвлені невеличкі амфібії, 2,6-3,1 см завдовжки.  Основний колір  спини, голови та кінцівок чорний, або темно-зелений, у окремих особин уздовж хребта проходить переривчаста смужка жовтого кольору. По обидва боки морди, від чола до самої основи стегна тягнеться широка яскрава смужка червонувато-оранжевого, золотистого або помаранчевого кольору. Від очей, уздовж губи і до плеча проходить біла смуга. Зовнішня частина лапок покрита густою сіткою синьо-зелених цяток, а вентральна поверхня кінцівок прикрашена мармуровим візерунком, утвореним білими або дуже світлими блакитно-зеленими плямами.

Ареал і спосіб життя

Смугасті листолази мешкають в лісах на південному заході Коста-Ріки, в районі затоки Гольфо-Дульсе.

Дорослі особини ведуть наземний і деревний спосіб життя, але високо по деревам не забираються, тримаються ближче до землі.
Живлення

Живляться різними дрібними безхребетними. Більшу частину раціону становлять терміти та мурахи.

Розмноження

Репродуктивна активність припадає на сезон підвищеної вологості. На листя над землею самка відкладає 7-21 ікринки, а самець переносить пуголовків на спині до джерела води. Приблизно за 45 діб пуголовки перетворюються в жабенят до 13 мм завдовжки.

Природоохоронний статус

Вид знаходиться в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (EN – під загрозою зникнення), занесений до переліку СІТЕС (додаток II).

В Київському зоопарку Ph. vittatus експонуються в екологічному модулі на експозиції «Острів звірів».

Листолаз смугастий Phyllobates vittatus