Алігатор місісіпський

Алігатор місісіпський

AMERICAN ALLIGATOR
Alligator mississippiensis
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Крокодилоподібні (Crocodilia)
Родина: Алігаторові (Alligatoridae)
Рід: Алігатор (Alligator)
ПОШИРЕННЯ південно-східна частина США

DISTRIBUTION Southeastern part of USA

Тривалість життя – 20-30 років
Вага 100– 400 кг
КЛАДКА /CLUTCH 20-50
Їжа м’ясоїдний/ carnivorous
Добова активність ніч
Місісіпський алігатор в природі досягає довжини до 6 м. Поширений у південно – східній частині США. Раніше вид знаходився під значною загрозою – тварин активно винищували заради цінної шкіри. Але зараз, із забороною промислу, його чисельність відновлюється.
Особливістю алігатора є іригаційна діяльність. Тварини викопують величезні системи ставків, осушуючи болота. В результаті утворюються великі чисті озера – алігаторові стави. В них мешкає багато видів птахів та ссавців.
Мешкають алігатори у довгих підводних норах з камерою на кінці, де ховаються при небезпеці, або при різких коливаннях температури повітря. У норах вони зимують. Тварини територіальні, але ділянки самців та самок перекриваються.
Харчується рибою, жабами, птахами, за можливості, нападає і на інших тварин. Молодь харчується переважно комахами та ракоподібними.
Самки будують гнізда, у яких інкубують яйця. Крокодилят, що вилупилися, самка ніжно переносить до водойми, і близько двох місяців захищає малюків. У віці 1 року, та довжині 90 см, алігатори активно розселяються, займаючи нові території. Дорослі тварини ведуть більш осілий спосіб життя. Статевозрілими стають при довжині 1,8 м.
Рекордна тривалість життя алігатора у неволі – 85 років.